Technik usług pocztowych i finansowych

Zapotrzebowanie na specjalistów przygotowanych do profesjonalnej obsługi w zakresie obrotu środków finansowych, towarów i usług kurierskich na rynku pracy stale rośnie. Kierunek technik usług pocztowych i finansowych obejmuje zagadnienia związane ze świadczeniem usług pocztowych i kurierskich, obsługą przekazów pieniężnych, posługiwaniem się nowoczesnymi technologiami wspierającymi procesy komunikacji, usług pocztowych i obsługi finansowej. Zatrudnienie po uzyskaniu kwalifikacji zawodowych można zdobyć w placówkach pocztowych, firmach kurierskich, spedycyjnych i logistycznych, agencjach finansowych i ubezpieczeniowych.

1 rok

AU.66. Świadczenie usług pocztowych, finansowych i kurierskich oraz w zakresie obrotu towarowego

AU.67. Wykonywanie zadań rozdzielczo-ekspedycyjnych w usługach pocztowych i kurierskich