Technik eksploatacji portów i terminali

Technik eksploatacji portów i terminali obsługuje środki transportu w portach morskich i rzecznych, terminalach samochodowych, kolejowych i lotniczych. Do jego zadań należy dbałość o właściwy stan jakościowy i ilościowy ładunków przemieszczanych przez port lub terminal. Nadzoruje urządzenia przeładunkowe, sprawdza ich stan techniczny przed podjęciem pracy i ich zabezpieczenie po zakończeniu pracy. Organizuje przeładunki i składowanie towarów, zabezpiecza ładunki przed ubytkami i uszkodzeniami, a także nadzoruje ważenie ładunków i sortowanie i etykietowanie.

2 lata

SPL.02. Obsługa podróżnych w portach i terminalach