Opiekun w domu pomocy społecznej

W związku ze stale starzejącym się społeczeństwem zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze wciąż wzrasta. Podstawowe obowiązki opiekuna w domu pomocy społecznej to między innymi: pomoc w wykonywaniu podstawowych codziennych czynności, dotrzymywanie towarzystwa i motywowanie podopiecznych do działania. Opiekun w domu pomocy społecznej musi umieć odpowiednio zareagować w sytuacjach stresujących, ale również powinien być empatyczny, wyrozumiały i cierpliwy, ponieważ podopieczni w domach opieki to często osoby niepełnosprawne lub z zaburzeniami psychicznymi.

2 lata

SPO.03. Świadczenie usług opiekuńczo-wspierających osobie podopiecznej